روزهای اولی که اخبار رسمی ورود کرونا به کشور منتشر شد که فکر کنم حدودای یکم اسفند بود تا چند روز خیلی نگران بودم و استرس داشتم،با اینکه تو تلگرام عضو گروه ها و کانال های زیادی نیستم اما هر چی تلگرام رو باز میکردم پر بود از اخبار نگران کننده و استرس زا در مورد کرونا.مضاف بر اون جناب همسر لطف نموده ما رو از جدیدترین اخبار مطلع میکردن.خلاصه که اون چند روز خیلی پر تنش بود.یه گروه فامیلی بود که لحظه به لحظه در مورد کرونا پست میذاشتن و ول کن قضیه هم نبودن.از اون گروه اومدم بیرون.به همسرمم گفتم جون مادرت انقد لحظه به لحظه بهم خبر بد نده.اون چند روز خیلی حساس و شکننده شده بودم.هر چند روز یه بار سر سفره یا موقع ظرف شستن یهو میزدم زیر گریهlaugh

خلاصه که پیگیر اخبار نمیشم و فقط سعی میکنم همه نکات بهداشتی رو رعایت کنم و هفته ای یکبار تحت اقدامات و تدابیر امنیتی شدید میریم مایحتاج یه هفته مونو میخریم و برمیگردیم و الان یه مقدار حال روحیم بهتره.

اما جدا از این مسایل،خیلی هم از اوضاعی که پیش اومده شاکی نیستم.درسته مرگ و میر زیاد بود،استرس و نگرانی هست ولی یه جورایی انگار عادت کردم به این وضعیت و دارم سعی میکنم ازش استفاده مثبت کنم.

به صورت منظم و مداوم هر روز سر ساعت مشخص زبان میخونم،هر روز یک ساعت کتاب میخونم و روزی یه قسمت از سریال this is us رو میبینم که به نظر من خیلی قشنگه و دوسش دارم.

روزی دو بار هر بار به مدت ده دقیقه مدیتیشن و تمرین آگاهانه نفس کشیدن رو انجام میدم.

از وقت زیادی هم که این روزها دارم برای مرتب و تمیز کردن تدریجی کابینت ها و گوشه و کنار خونه استفاده میکنم.نظم و تمیزی خیلی برام مهمه و یه جورایی بعد از این کار حس آرامش بهم دست میده.

راستش این قرنطینه بهم این فرصت رو داد که یه سری عادت های مثبت رو در خودم و زندگیم شکل بدم و الان نسبتا حس رضایت مندی دارم.فقط اگه بتونم این روزانه بیست دقیقه ورزش رو هم در خودم نهادینه کنم خیلی خوب میشد.

علاوه بر همه این ها،این مدت با یه انسان خیلی عزیز به اسم ایمان ابریشمچی آشنا شدم که تایم کوچ هستن و در حوزه مدیریت زمان فعالیت میکنه.البته منظورم از آشنایی اینه که با کانال تلگرام و پادکست های خوبش آشنا شدم.آشناییم خیلی اتفاقی و تصادفی بود و اولش تو اپلیکیشن ناملیک چند تا از پادکست هاشو شنیدم.اونقدر خوشم اومد که مشتاق شدم و رفتم کانال تلگرامشو پیدا کردم و دیدم کلی پادکست دیگه هم اونجا هست.هر روز یه دونه شو با دقت گوش میدم و مدام این جمله میاد تو ذهنم که وای این دقیقا همون چیزیه که من احتیاج داشتم.چقدر خوبه.

به شدت بهتون توصیه میکنم عضو کانالش بشید و پادکست هایی با عنوان کوله پشتی که البته مال پارسال هست رو از اول گوش بدید.مطمئنم خیلی هاتون خوشتون میاد.در مورد چیزهایی صحبت میکنه که من مشابهش رو نشنیدم یا کم شنیدم.خیلی هم جذاب و گیرا صحبت میکنه.خلاصه که اگه دلتون میخواد زندگی تون غنی تر بشه حتما گوش بدید.

TimeCoachTQ

این پست رو چند روزی بود که میخواستم بنویسم تا این که دوست وبلاگی خوبم،مشتاق الیه عزیز،چالشی رو به راه انداخت با موضوع دوران قرنطینه خود را چگونه میگذرانید؟من رو هم دعوت کرد.من هم دلم میخواد آی دا عزیزم رو به این چالش دعوت.آی دا اصلا مجبور نیستی بنویسی،اگه دلت خواست و حوصله شو داشتی بنویس.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها